Nieuwsalert per mail ontvangen

© Skiinformatie.nl

Winterbandentest 2020: dit zijn de beste winterbanden

Wintersportredacteur

De winter komt steeds dichterbij. Over iets meer dan een maand wordt het alweer tijd om je zomerbanden te verwisselen voor winterbanden. Maar wat zijn nou de beste winterbanden van 2020? Winterbanden kun je kopen in allerlei soorten en maten. Elk jaar komen er weer nieuwe modellen bij. Begin deze week heeft de ÖAMTC de winterbandentest van 2020 gepresenteerd. Benieuwd naar de beste winterbanden van 2020?

Met winterbanden op wintersport

De meeste Nederlanders gaan met de auto op wintersport. Winterbanden zijn dan onmisbaar. Winterbanden zijn speciaal ontwikkeld voor rijden in winterse omstandigheden. De samenstelling van het rubber is anders en ook hebben de banden meer profiel. Op die manier heb je meer grip op een nat, glad, ijzig of besneeuwd wegdek. Ga dus nooit zonder winterbanden op wintersport als je met de auto naar de skigebieden rijdt! Het is niet alleen een stuk veiliger, in veel landen is het ook nog eens verplicht.

Winterbandentest 2020

De ÖAMTC heeft samen met haar partners 28 verschillende winterbanden getest voor de winterbandentest van 2020. Het gaat hierbij om 15 banden voor personenauto’s (afmeting 205/55 R16 91H) en 13 banden voor SUV’s en bestelauto’s (afmeting 235/55 R17 103V). Volgens bandenexpert Friedrich Eppel zijn dit de meest gangbare winterbanden. Daarom zijn alleen de maten van deze banden meegenomen in de test.

De banden in de winterbandentest van 2020 zijn getest op een droog, nat, besneeuwd en ijzig wegdek. Daarnaast is er gekeken naar de slijtage. Per categorie is er een cijfer van 0.6 t/m 5.5 gegeven. Hoe lager het cijfer, hoe meer de winterband aan te bevelen is. De cijfers van alle categorieën zijn opgeteld met de bijbehorende wegingsfactoren. Daaruit is een gemiddelde beoordeling gekomen.

Categorieën personenauto’s 205/55 R16 91H

In de categorie personenauto’s is getest met winterbanden met de maat 205/55 R16 91H. Over het algemeen scoren de banden goed. Slechts twee bandenmerken zijn absoluut niet aan te raden. Het gaat hier om de King Meiler Winter Tact WT81 en de Tristar Snowpower HP. Banden die het best uit de winterbandentest van 2020 komen zijn: de Bridgestone Blizzak LM005, de Michelin Alpin 6, de Dunlop Winter Sport 5, de Hankook i*cept RS2 en de Maxxis Premitra Snow WP6. De tabel hieronder laat alle testresultaten zien.

DroogNatSneeuwIJsSlijtageEindcijfer
Bridgestone Blizzak LM0052.11.32.12.42.52.0
Maxxis Premitra Snow WP62.02.32.52.32.52.4
Continental WinterContact TS8603.01.82.02.22.53.0
Goodyear UltraGrip 9+3.02.01.82.52.53.0
Toyo Observe S9443.22.21.82.22.53.3
Pirelli Cinturato Winter3.32.21.82.22.53.3
Semperit Speed-Grip 33.72.11.92.42.53.7
Tristar Snowpower HP2.25.54.32.52.55.5
Hankook i*cept RS22.52.02.12.42.02.2
Falken Eurowinter HS012.92.32.72.42.02.9
Sava Eskimo HP23.13.12.52.32.03.1
Giti GitiWinter W13.43.32.02.32.03.4
Michelin Alpin 62.52.02.12.21.52.1
Dunlop Winter Sport 52.52.32.02.31.52.2
King Meiler Winter Tact WT813.75.42.92.51.05.4

Categorieën SUV’s en bestelauto’s 235/55 R17 103V

In de categorie SUV’s en bestelauto’s is getest met de bandenmaat 235/55 R17 103V. Van alle 13 banden is er geen een die wordt afgeranden. De Michelin Pilot Alpin 5 komt als beste uit de winterbandentest 2020 voor SUV’s en bestelauto’s. In de tabel hieronder vind je alle uitslagen.

DroogNatSneeuwIJsSlijtageEindcijfer
Michelin Pilot Alpin 51.92.31.82.41.52.1
ESA+TECAR SUPERGRIP PRO2.72.62.22.30.82.7
Goodyear UltraGrip Performance +2.72.22.32.41.52.7
Dunlop Winter Sport 5 SUV2.22.52.82.51.52.8
Vredestein Wintrac Pro2.22.32.82.42.02.8
Nokian WR Snowproof2.52.92.52.72.02.9
Bridgestone Blizzak LM0053.01.52.22.42.03.0
Kleber Krisalp HP33.02.42.02.42.53.0
Pirelli Winter Sottozero 33.02.32.62.72.53.0
Cooper Discoverer Winter3.13.12.22.42.53.1
Fulda Kristall Control SUV3.13.12.62.42.03.1
Continental WinterContact TS 850P3.41.92.72.51.53.4
Semperit Speed-Grip 3 SUV3.92.72.62.30.83.9

All season bandentest

Voor sommige mensen bieden all season banden uitkomst. Wil je daar ook mee op wintersport, dan moet deze band wel van hoogwaardige kwaliteit zijn én voorzien van het M+S- en sneeuwvloksymbool. In de zomer presenteerde de ÖAMTC de uitslag van de all season bandentest van 2020. Het gaat hier om 7 verschillende modellen, geschikt voor SUV’s en bestelauto’s. De uitkomst kun je lezen in onderstaand artikel.

Nieuwsalerts ontvangen?

Schrijf je in