Te warm voor de start: dit Oostenrijkse skigebied stelt opening uit

De winter laat het afweten in het Oostenrijkse skigebied Postalm. Door aanhoudend te hoge temperaturen is het op dit moment niet mogelijk om de liften veilig in gebruik te nemen. Het skigebied heeft daarom besloten de geplande opening uit te stellen.

Liften blijven voorlopig dicht

De uitgestelde opening betekent dat meerdere faciliteiten nog niet beschikbaar zijn voor wintersporters. Zowel de liften als de lopende band en de 1er-lift blijven voorlopig buiten bedrijf. Volgens het skigebied is de sneeuwbasis simpelweg onvoldoende om een veilige en kwalitatieve start van het seizoen te garanderen.

Oefenloipe wel geopend

Niet alles ligt stil op de Postalm. De oefenloipe is wél geopend en kan gewoon gebruikt worden. Daarmee blijft het gebied in elk geval toegankelijk voor langlaufers en bezoekers die rustig willen bewegen in winterse omstandigheden, al ontbreekt het echte skigevoel voorlopig nog.

Nieuwe openingsdatum: 20 december

De exploitant mikt nu op 20 december als nieuwe openingsdatum voor de liften, mits de weersomstandigheden verbeteren. Postalm geeft aan bezoekers via officiële kanalen op de hoogte te houden van verdere ontwikkelingen. Vakantiegangers die nu niet terechtkunnen in Postalm, kunnen relatief eenvoudig uitwijken naar andere skigebieden in de regio. Een logische optie is Dachstein West, op ongeveer een uur rijden, waar door de hogere ligging en uitgebreidere kunstsneeuwinstallaties vaak meer pistes geopend zijn. Ook Gastein biedt meer sneeuwzekerheid, vooral in de hogere delen van het gebied. Wie liever iets kleinschaligs zoekt, kan kijken naar Abtenau, al geldt ook daar dat de sneeuwsituatie sterk afhankelijk is van de temperatuur.

ac_unit

Schrijf je in voor de Skiinformatie nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van het laatste nieuws op wintersportgebied, weersvoorspellingen, live-updates uit de skigebieden en nog veel meer? Schrijf je nu in!

››› Inschrijven voor de nieuwsbrief!

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?