Liftenbouwer Doppelmayr heeft dinsdag in het Oostenrijkse Wolfurt (Vorarlberg) de eerste spade in de grond gezet voor een flinke uitbreiding van zijn fabriek op het terrein ‘Hohe Brücke’. Met ruim € 200 miljoen is het de grootste eenmalige investering in de bedrijfsgeschiedenis. De capaciteit moet met de helft omhoog, wat betekent dat er in de toekomst meer stoeltjesliften en gondels van de band kunnen rollen.
In het kort
- Doppelmayr investeert meer dan € 200 miljoen in de uitbreiding van zijn fabriek in Wolfurt, Vorarlberg.
- Er komen nieuwe productiehallen met 51.000 vierkante meter bruikbaar oppervlak, ongeveer zeven voetbalvelden.
- De productiecapaciteit moet met 50% stijgen als de verkoop meegroeit.
Grootste investering in 130 jaar
Voor Doppelmayr, een van de grootste liftenbouwers ter wereld, is dit de grootste eenmalige investering in de ruim 130-jarige bedrijfsgeschiedenis. Er komen productiehallen met een bruikbaar oppervlak van 51.000 vierkante meter, volgens het bedrijf vergelijkbaar met zo’n zeven voetbalvelden.
Met de uitbreiding wil Doppelmayr de productiecapaciteit opschroeven. “We zullen 50 procent meer kunnen produceren, als de verkoop dat bij elkaar brengt”, zei Michael Doppelmayr, voorzitter van de raad van bestuur, tegen ORF Vorarlberg bij de eerste spadesteek. Een risico noemde hij de grote investering niet: “De markt ontwikkelt zich goed, maar natuurlijk niet in het tempo waarin we hier bouwen.”
Veel nieuwe arbeidsplaatsen
De bouw startte al in augustus, de oplevering staat volgens de planning gepland voor eind 2029. De nieuwe productielocatie biedt plek voor veel medewerkers, waaronder nieuwe. Er moeten 850 nieuwe arbeidsplaatsen worden gecreëerd.
De oorspronkelijke vestiging van Doppelmayr verhuist naar ‘Hohe Brücke’. Arbeidsplaatsen die tot nu toe over verschillende locaties in de regio verspreid waren, worden gebundeld op het terrein om productie, logistiek en opslag efficiënter te maken.
Magazijn van 40 meter hoog
Bij de uitbreiding hoort ook een hoog geautomatiseerd magazijn. Dat biedt ruimte voor 100.000 opslagplaatsen voor kleine onderdelen, 50.000 plekken voor europallets en 1800 plekken voor grote pallets. Zo ontstaat er meer capaciteit voor de productie van liftonderdelen voor internationale projecten. Het gebouw wordt 40 meter hoog en steekt daarmee boven de omliggende bedrijfsgebouwen uit.
Van plan tot uitvoering
Al in februari 2024 maakte Doppelmayr de uitbreidingsplannen voor de locatie Hohe Brücke bekend. Toen ging het nog over productiehallen van ongeveer 45.000 vierkante meter; inmiddels spreekt het bedrijf over zo’n 50.000 vierkante meter extra productieoppervlak. Als reden noemde directeur Gerhard Gassner in 2024 de hoge internationale vraag, met name uit Noord-Amerika. Het werk ‘Hohe Brücke’ was volgens hem meer dan volledig bezet.
Eind 2029 klaar
Het project wordt uitgevoerd samen met hoofdaannemer Goldbeck Rhomberg. Volgens de planning moet alles eind 2029 klaar zijn. Of de aangekondigde capaciteitsgroei van 50% daadwerkelijk wordt benut, hangt volgens het bedrijf af van de verkoopontwikkeling in de komende jaren.
Naar Oostenrijk voor de wintersport? Bekijk het aanbod bij onze partners:
Summit Travel: bekijk de deals inclusief skipas ›
Chalet.nl: chalets in de Oostenrijkse Alpen ›
Sunweb: ruim aanbod acco + skipas in Oostenrijk ›
TUI: bekijk het laatste aanbod, inclusief skipas ›
Villa for You: honderden vakantiehuizen in het wintersportland ›
Landal: 20 vakantieparken in Oostenrijk ›
SnowTrex: goede prijzen een aantrekkelijke deals ›
ChaletsPlus: chalets voor de wintersport in 10 Oostenrijkse skigebieden ›
Direkt Holidays: wintersporten in de Zillertal Arena! ›












