Al 70 cm sneeuw op de Kitzsteinhorn: zo ziet het er nu uit

Wat een heerlijke dag op de Kitzsteinhorn! Afgelopen nacht is er opnieuw verse sneeuw gevallen op de gletsjer bij Zell am See-Kaprun. En daar profiteren niet alleen de eerste wintersporters van, maar ook de toekomstige skileraren. De eerste Anwärter-opleiding van Snowlife is inmiddels begonnen en Luuk staat midden in de sneeuw om ons een kleine update te geven. Hoe de omstandigheden momenteel zijn? Bekijk het hieronder in de video!

In het kort

  • Op de Kitzsteinhorn is in de nacht van 21 op 22 oktober opnieuw verse sneeuw gevallen.
  • Er ligt inmiddels 70 cm sneeuw op de piste op de gletsjer en 40 cm bij het Alpincenter, volgens het skigebied.
  • De eerste groep toekomstige skileraren van Snowlife is begonnen aan de Anwärter-opleiding.

Live-update vanaf de Kitzsteinhorn

Beter kun je het skiseizoen bijna niet beginnen! Luuk van Snowlife is momenteel op de Kitzsteinhorn in Oostenrijk, waar de eerste Anwärter-opleiding van dit najaar in volle gang is.

Afgelopen nacht heeft het opnieuw gesneeuwd en dat levert prachtige winterse beelden op. De deelnemers aan de opleiding kunnen dus meteen genieten van verse sneeuw tijdens hun eerste dagen op de piste. Luuk neemt ons in de onderstaande reel even mee naar de gletsjer en laat zien hoe het er op donderdag 22 oktober uitziet.

Al 70 cm sneeuw op de gletsjer

De officiële sneeuwmetingen van de Kitzsteinhorn laten zien dat de omstandigheden op grote hoogte steeds winterser worden. Op donderdag 22 oktober 2026 wordt op de gletsjer, op 3029 meter hoogte, een sneeuwhoogte van 70 cm gemeld. Bij het Alpincenter op ongeveer 2450 meter ligt 40 cm sneeuw.

Een stuk lager, bij Langwied op 1976 meter, ligt volgens de metingen nog geen sneeuw. Ook de temperaturen zijn behoorlijk winters. Bij het Alpincenter ligt de temperatuur vandaag rond -5 tot -6 graden. De voorspelling laat bovendien zien dat de sneeuwval in de loop van de dag plaatsmaakt voor opklaringen.

Skiën tot aan het Alpincenter

Het skiseizoen op de Kitzsteinhorn ging op zaterdag 10 oktober van start. Sindsdien is het beschikbare pisteaanbod geleidelijk uitgebreid. Inmiddels kun je vanaf de gletsjer skiën tot aan het Alpincenter. Daarmee zijn er ook voor de vroege wintersporters al mooie afdalingen beschikbaar.

De Kitzsteinhorn is een van de Oostenrijkse gletsjers waar je al in oktober kunt skiën. Vooral voor fanatieke wintersporters, wedstrijdteams en toekomstige skileraren is dat ideaal. Terwijl de meeste skigebieden nog wachten op hun seizoensopening, worden hier alweer volop bochten gemaakt.

Eerste Anwärter-opleiding van het seizoen begonnen

Ook voor Snowlife is het nieuwe winterseizoen inmiddels begonnen. De eerste groep deelnemers is deze week gestart met de Anwärter-opleiding in Kaprun. Tijdens deze opleiding bereiden toekomstige ski- en snowboardleraren zich voor op het lesgeven in een Oostenrijkse skischool. Ze werken aan hun eigen skitechniek, oefenen met lesgeven en bereiden zich voor op de examens.

De Anwärter is de eerste officiële opleidingsstap voor veel jongeren die een winter als skileraar in Oostenrijk willen werken. De opleiding op de Kitzsteinhorn loopt van 18 tot en met 29 oktober. Daarmee kunnen de deelnemers hun diploma al vóór de drukke wintermaanden behalen, als ze voor de examens slagen. En zeg nou zelf: je opleiding beginnen met verse sneeuw op de gletsjer maakt het natuurlijk extra leuk!

Ook komend weekend kans op sneeuw

Na de sneeuwval van afgelopen nacht wordt het vrijdag 23 oktober waarschijnlijk tijdelijk rustiger op de Kitzsteinhorn. Volgens de huidige verwachting is het dan lichtbewolkt, met temperaturen rond het vriespunt op ongeveer 2000 meter hoogte. Voor zaterdag staat opnieuw sneeuw op de weerkaarten. Op die hoogte kan het ongeveer -4 graden worden. Ook zondag is er opnieuw kans op sneeuw.

Voor wie nu al op de Kitzsteinhorn staat, zijn het dus echte winterse omstandigheden. Wel kunnen sneeuwval, wind en slecht zicht invloed hebben op de geopende liften en pistes. Voorlopig genieten de eerste wintersporters én de skileraren in opleiding in ieder geval van een heerlijke start. En dankzij Luuk kunnen wij vanuit Nederland alvast een beetje meegenieten!

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?