© SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Populaire beginnerslift in SkiWelt krijgt tweede leven met gebruikte sleeplift

De Hochfeldlift in het Oostenrijkse Schwoich, onderdeel van SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, heeft het einde van zijn technische levensduur bereikt. Om de populaire beginnerslift te behouden, kiest de gemeente voor een opvallende oplossing: de aanschaf van een gebruikte sleeplift.

In het kort:

  • De Hochfeldlift in Schwoich is technisch afgeschreven.
  • De gemeente kocht al een gebruikte sleeplift voor circa €87.000.
  • Voor plaatsing zijn nog investeringen en vergunningen nodig.
  • Ook moeten langdurige afspraken met grondeigenaren worden gemaakt.
  • De lift is belangrijk voor skilessen en jonge wintersporters.
  • Schwoich wil de samenwerking met SkiWelt ook na 2032 voortzetten.

Gebruikte lift moet oude installatie vervangen

De huidige Hochfeldlift draait al tientallen jaren mee en kan niet veel langer in gebruik blijven. Daarom heeft de gemeente Schwoich alvast een gebruikte sleeplift gekocht voor ongeveer 87.000 euro. Voordat de lift daadwerkelijk kan worden geplaatst, moet nog veel gebeuren. Zo zijn extra onderdelen nodig, moet een extra liftsteun worden gebouwd en zijn aanpassingen aan het dalstation noodzakelijk.

Eerst zekerheid over de grond

Een belangrijk aandachtspunt zijn de overeenkomsten met de grondeigenaren. Die lopen over vijf jaar af. Voor het verkrijgen van subsidies van de deelstaat Tirol zijn juist langlopende contracten nodig. De gemeente is daarom momenteel volop in gesprek met de betrokken eigenaren. Daarnaast wordt gewerkt aan een nieuw exploitatieplan voor de lift.

Belangrijk voor jonge wintersporters

Hoewel de Hochfeldlift klein is, vervult hij een belangrijke rol binnen SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. De oefenlift beschikt over een blauwe en rode piste en is speciaal gericht op kinderen en beginnende skiërs. Daarnaast zijn er een gratis babylift en een kinderkarrousel aanwezig.

Ook worden hier jaarlijks skicursussen voor kleuters georganiseerd door de lokale wintersportvereniging. Volgens burgemeester Peter Payr draaide de lift afgelopen winter meer dan 100 dagen en is hij nog altijd erg populair.

Samenwerking met SkiWelt blijft belangrijk

Sinds de samenwerking tussen Schwoich en Bergbahnen Scheffau maakt de Hochfeldlift officieel deel uit van SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. Daardoor zijn reguliere SkiWelt-skipassen ook op deze oefenlift geldig.

De huidige samenwerking loopt tot 2032. De gemeente heeft al aangegeven ook daarna graag onderdeel te willen blijven van SkiWelt, zodat de Hochfeldlift zijn functie als laagdrempelig oefengebied voor gezinnen en beginnende wintersporters kan behouden.

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?