© Skiinformatie.nl

Broodje en cola voor € 17,50: dit zorgt voor ophef in de Dolomieten

Een simpele lunchpauze op de piste is in het Italiaanse skigebied Alta Badia ineens een stuk minder aantrekkelijk geworden. Een wintersporter deelde op social media een foto van zijn bestelling in een berghut: een belegd broodje met worst en kaas, plus een blikje cola. De rekening kwam uit op € 17,50 en dat zorgde voor een storm aan reacties onder wintersportliefhebbers.

Meer dan 50% duurder dan vorig seizoen

Wat de verontwaardiging extra aanwakkert, is het prijsverschil met vorig jaar. In de vorige winter kostte exact dezelfde combinatie nog € 11,50. Dat betekent een prijsstijging van ruim 50% binnen één seizoen, iets wat zelfs doorgewinterde wintersporters als buitensporig bestempelen. De foto is gedeeld in een Italiaanse Facebookgroep voor skifanaten. In de reacties wordt gesproken over hebzucht, terwijl sommige vaste gasten aangeven hun volgende wintersport liever elders te boeken.

Wie draagt de verantwoordelijkheid?

De discussie beperkt zich niet tot deze ene hut. Veel wintersporters vragen zich af waar deze prijsontwikkeling stopt en wie hier verantwoordelijkheid voor draagt. Zijn het de huttenuitbaters die de grenzen opzoeken, of zijn het de gasten zelf die blijven betalen en daarmee het signaal afgeven dat alles acceptabel is? Zolang skigebieden vol blijven en terrassen goed gevuld zijn, ontbreekt voor veel ondernemers de prikkel om prijzen te matigen.

Wintersport steeds duurder

Het incident in Alta Badia raakt aan een bredere trend. Het is geen nieuws dat onze geliefde wintersportvakantie steeds duurder wordt en de vraag is waar de grens ligt. Uit ons eigen onderzoek van dit jaar blijkt dat we ons budget gewoon een beetje aanpassen, wintersport is voor ons Nederlanders enorm belangrijk en daar hebben we duidelijk veel voor over.

Lees meer: Geld besparen op wintersport? Dit is de fout die je waarschijnlijk nog maakt

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?