Het Zwitserse skigebied Fideriser Heuberge staat onverwacht te koop. Eigenaar Walter Vetsch wil het ski- en wandelgebied in het Prättigau in Graubünden verkopen, terwijl het wintersportseizoen nog volop bezig is. De gemeente Fideris ziet af van een overname, ondanks het belang voor toerisme en werkgelegenheid.
In het kort:
- Het Zwitserse skigebied Fideriser Heuberge staat midden in het winterseizoen te koop
- Het gebied heeft vier liften en de langste rodelbaan van Zwitserland
- De gemeente Fideris ziet af van een overname vanwege financiële risico’s
Verkoop tijdens het seizoen
Vetsch, die het gebied in 2011 kocht voor ongeveer 6 miljoen Zwitserse frank, maakte zijn besluit bekend tijdens de algemene vergadering van de Heuberge AG. De waarde van de installaties is nog steeds een paar miljoen. De dagelijkse exploitatie is momenteel in handen van zijn zoon Henrik Vetsch.
Langste rodelbaan van Zwitserland
De Fideriser Heuberge staat vooral bekend om de langste rodelbaan van Zwitserland: 12 kilometer lang met 1100 hoogtemeters. Juist die attractie had de afgelopen winters regelmatig te lijden onder sneeuwgebrek. Het skigebied zelf ligt boven de 2000 meter en geldt als relatief sneeuwzeker. Er zijn vier skiliften en drie berghutten met samen meer dan 200 bedden. Kunstsneeuwinstallaties zijn er niet.
Gemeente zegt nee
Hoewel het gebied in de winter ongeveer 80 mensen werk biedt en belangrijk is voor het toerisme in het Prättigau, wil de gemeente Fideris het gebied niet overnemen. Volgens burgemeester Luca Giger ontbreken de financiële middelen en is het niet de taak van de gemeente om skiliften en berghotels te exploiteren. Wel blijft het belang van een goed functionerend recreatiegebied voor dorp en regio benadrukt.
Schrijf je in voor de Skiinformatie nieuwsbrief
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws op wintersportgebied, weersvoorspellingen, live-updates uit de skigebieden en nog veel meer? Schrijf je nu in!
››› Inschrijven voor de nieuwsbrief!












