Opnieuw sneeuwdump voor Alpen onderweg

Vanmorgen sneeuwde het weer lekker in verschillende skigebieden in Oostenrijk. De Noordalpen kleuren prachtig wit en profiteren van het neerslagfront en de koude temperaturen. Toch staat deze week voornamelijk in het teken van de Zuidalpen. Hier kan op sommige plekken deze week bijna een meter sneeuw gaan vallen. Een goed teken, want de Zuidalpen kunnen de verse sneeuwlaag goed gebruiken.

Weg met het mooie weer

In de Franse skigebieden moest er gisteren al afscheid genomen worden van het mooie weer en vandaag was het ook in Oostenrijk zo ver. Geen strakblauwe lucht meer, maar wolken die overheersen. De skigebieden in de Alpen moeten ook rekening gaan houden met een aantrekkende wind. Hoe in de bergen gereageerd gaat worden op deze weersomstandigheden is nog even afwachten, maar laten we hopen dat de liften blijven draaien. Aan het einde van deze week gaat het los in de Franse, Zwitserse en Oostenrijkse skigebieden. Vooral de noordwestelijke hellingen gaan hier eerst van profiteren. Vandaag en morgen gaat hier al circa 15 cm verse sneeuw vallen. Geen grote hoeveelheden, maar wel een lekkere start. 

sneeuw-pistes-zon
Voor deze beelden moeten we weer even geduld hebben

Westelijke Alpen

In de nacht van donderdag op vrijdag wordt het feest in de westelijke Alpen. De Franse skigebieden gaan hier overduidelijk van profiteren en kunnen voor het eerst dit jaar de poederlatten uit de kast gaan halen. Weg met de groene stukken op de berg en alleen nog maar witte hellingen. Heerlijke berichten waar wij heel vrolijk van worden. Ook Oostenrijk profiteert mee alleen in iets mindere mate in vergelijking met de Franse gebieden. En dat mag ook wel, want afgelopen weken heeft Oostenrijk voornamelijk het voordeel gepakt. Eerlijk zullen we alles delen ;)!

Waar het gaat sneeuwen?

Frankrijk:

  • Chamonix: 85 cm
  • Les Arcs: 75 cm
  • La Plagne: 75 cm
  • Courchevel: 60 cm
  • La Tania: 60 cm
  • Les Menuires: 50 cm
  • Meribel: 55 cm
  • Saint Martin de Belleville: 55 cm
  • Val Thorens: 60 cm

Oostenrijk:

  • St. Anton am Arlberg: 70 cm
  • Silvretta Montafon: 50 cm
  • Zell am See – Kaprun: 50 cm
  • Mayrhofen: 40 cm
  • Hochzillertal: 40 cm
  • Schladming: 40 cm
  • Saalbach Hinterglemm: 50 cm
  • Kitzbühel – Kirchberg: 50 cm
  • Ski Amadé: 40 cm

Zwitserland:

  • Engelberg: 65 cm
  • Grindelwald: 60 cm
  • Interlaken:60 cm
  • Lauterbrunnen: 60 cm
  • Wengen: 60 cm

Italie:

  • Courmayeur: 70 cm

In Italië wordt wederom de minste sneeuwval verwacht, maar laten we hopen dat hier snel verandering in gaat komen.

Deel dit artikel:
Blijf op de hoogte!

Ontvang jij onze nieuwsbrief al?

 *
 *
Vul je e-mailadres in

Waar ben je naar op zoek?