In deze skigebieden kun je skiën in juli

Bij de maand juli denk je in eerste instantie waarschijnlijk niet aan skiën, toch is het zeker mogelijk. In onder andere Argentinië, Australië, Chili en Nieuw-Zeeland is het skiseizoen in volle gang en breekt het hoofdseizoen met vakanties bijna aan. Ook op het noordelijk halfrond is het nog mogelijk om te skiën in juli. Een aantal zomerskigebieden in Europa zijn op dit moment geopend, daarnaast kun je skiën in nog enkele gebieden in Afrika.

Skiën in juli: zuidelijk halfrond

Terwijl wij in Nederland genieten van de zomer, is het winter op het zuidelijk halfrond. De meeste gebieden hebben al een eerste sneeuwlaag gehad, meerdere gebieden zijn al geopend! Vooral in de aanloop naar het seizoen sneeuwde het al flink. In Australië mag er nog wel een laagje vallen. Het is wachten op koude temperaturen, tot die tijd wordt er hard aan de pistes gewerkt met kunstsneeuw. In Nieuw-Zeeland zijn enkele gebieden extra vroeg gestart na een sneeuwdump in mei. De meeste liften zijn al operationeel en afgelopen weekend viel er zelfs nog een laag sneeuw. In Argentinië zijn de omstandigheden ook al prima! Er is al een dikke laag sneeuw gevallen die zorgt voor zeer goede condities. Ook in de Chileense skigebieden is het skiseizoen begonnen, in sommige gebieden zelfs eerder dan voorspeld.

In deze wintersportlanden op het zuidelijk halfrond kun je onder andere skiën/snowboarden:

  • Australië, bekende gebieden: Perisher, Falls Creek, Mt Buller en Thredbo
  • Argentinië, bekende gebieden: Catedral, Las Lenas
  • Chili, bekende gebieden: Valle Nevado, Portillo
  • Nieuw-Zeeland, bekende gebieden: Mt Hutt, Coronet Peak, Cardrona, Treble Cone

Lees ook:

Skiën in juli: Europa

Ook in Europa kun je nog afdalen van enkele pistes! Hoewel het aantal gletsjerskigebieden dat in de zomer opent de afgelopen jaren alleen maar slinkt, is het nog steeds mogelijk om te skiën in Europa. In het Oostenrijkse Hintertux en Zwitserse Zermatt kun je meestal het hele jaar door skiën. Tevens zijn er een paar skigebieden die óf alleen open zijn in de zomer, óf nog extra openen in de zomer:

Skiën in juli kan ook in Afrika

Afriski, het kleine maar verrassend skigebied in het bergachtige Lesotho, opende op 1 juni als eerste resort in Afrika zijn deuren. Ondanks hoge temperaturen en beperkte natuurlijke sneeuwval, is het gelukt om met kunstsneeuw de piste gereed te maken voor de eerste skiërs. Begin juni is Afriski geopend. Het skigebied telt één piste van ongeveer één kilometer lang, bediend door een enkele lift. Ondanks het minimale aanbod is Afriski goed georganiseerd en volledig gericht op korte maar intense ski-ervaringen. Het skiseizoen duurt tot 31 augustus, afhankelijk van de weersomstandigheden.

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?