© Bob Verkaik

Meerdere skigebieden gesloten door sneeuwdump en lawinegevaar

De Alpen worden momenteel getroffen door een uitzonderlijke sneeuwdump, die zorgt voor een verhoogd lawinegevaar in verschillende skigebieden. Dit heeft geleid tot het tijdelijk sluiten van meerdere skigebieden in de wintersportlanden. In dit artikel geven we een inkijkje in de huidige situatie.

In het kort:

  • Vanwege hevige sneeuwval en lawinegevaar zijn verschillende skigebieden in de Alpen gesloten
  • Wintersporters wordt geadviseerd alleen de geopende pistes te blijven gebruiken en de laatste updates van de skigebieden te volgen.

Pitztaler Gletscher gesloten

Op 17 februari 2026 is het skigebied Pitztaler Gletscher tijdelijk gesloten vanwege extreme weersomstandigheden, met hevige sneeuwval en harde wind die de veiligheid in het gedrang brengen. Het gebied is momenteel niet toegankelijk. Het skigebied Rifflsee blijft wel operationeel, alle liften en pistes daar blijven open. Wintersporters in de regio worden geadviseerd om de laatste updates in de gaten te houden. De sluiting van het skigebied is veroorzaakt door de combinatie van hevige sneeuwval en windstoten die snel oplopen tot meer dan 100 km/u. Volgens Bob Verkaik, een medewerker van de Bergbahnen, worden de weersomstandigheden alleen maar erger. De toegangsweg naar het laatste deel van het dal is afgesloten door de sneeuw en de wind.

Ook in andere skigebieden in Oostenrijk, zoals de Zillertal Arena, zijn enkele liften vandaag gesloten. Check altijd de officiële website en de borden bij de liften!

Leestip:
SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental met kinderen: tips & info
8 leuke weetjes over Turracher Höhe
Wat te doen voor families in Serfaus-Fiss-Ladis

Wegafsluitingen en liftsluitingen in Les 3 Vallées

Ook in Val Thorens zijn er verkeersmaatregelen van kracht. De weg tussen Les Menuires en Val Thorens was van 22.00 uur tot 06.30 uur afgesloten. Dit was een strikte maatregel voor alle voertuigen en voetgangers, behalve voor hulp- en beveiligingsdiensten. De weg was gesloten vanwege de gevaarlijke weersomstandigheden en het verhoogde lawinegevaar in het gebied. Wintersporters die naar de regio reizen, wordt aangeraden hun reis goed voor te bereiden en de toestand van de wegen vooraf te controleren. Daarnaast zijn er ook een aantal liften en pistes gesloten vanwege de zware sneeuwval en de risico’s van lawines. Zo zijn bijvoorbeeld alle verbindingen tussen de dorpen gesloten. Wintersporters kunnen de live-updates volgen via de officiële apps en websites om de openingsstatus van de liften te checken.

Verbier en 4 Vallées: lawinecontrole in volle gang

In Zwitserland is het skigebied Verbier op 17 februari gesloten vanwege lawinegevaar. Alleen de sector Savoleyres is open, terwijl het Bruson-gedeelte zich nog in de voorbereidingsfase bevindt. Wintersporters worden dringend geadviseerd de officiële berichten en de live-updates te volgen voor de laatste informatie over de openingsstatus.

Wat moet je weten en doen als wintersporter?

  • Blijf op de geopende pistes: de belangrijkste veiligheidsmaatregel is om altijd binnen de beveiligde en geopende pistes te blijven. Lawines kunnen gemakkelijk ontstaan in gebieden buiten de gecontroleerde gebieden, zelfs met de juiste uitrusting.
  • Let op de lawinewaarschuwingen: de lawinegevaren zijn momenteel erg hoog (niveau 4 of 5 op verschillende plekken). Wees altijd op de hoogte van de laatste waarschuwingen en volg de aanwijzingen van lokale autoriteiten en skigebieden.
  • Controleer de weersomstandigheden: aanhoudende sneeuwval, sterke winden en lawinegevaar maken de situatie riskant. Controleer de weersvoorspellingen regelmatig om voorbereid te zijn op verdere sluitingen of gevaarlijke omstandigheden.
  • Volg de updates van de skigebieden: veel gebieden bieden live-updates aan over de status van de liften en de pistes. Download de apps van de skigebieden voor de meest actuele informatie of kijk op de officiële website.

Lees ook: Spring Blanc in Ischgl: 5 redenen om hier in april te skiën

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?