Lawine Tessin

Screenshot video

Man maakt heftige lawine mee in Zwitserland en filmt alles

Terwijl een föhn over het noorden van Zwitserland raast, komt het zuiden om in de sneeuw. Zoveel sneeuw dat er een acuut gevaar is voor lawines en dat rivieren en meren buiten hun oevers treden. In Tessin is op zaterdag een gigantische lawine afgegaan. Een man maakte de lawine van dichtbij mee en wist alles op camera vast te leggen.

Lawine in Tessin

De Zwitserse Claudio Tonini kreeg zaterdag de schrik van zijn leven. Op het moment dat hij met zijn sneeuwschuiver bezig was in het Rovanatal in Tessin, ging er een giga lawine af. Gelukkig is hij op dat moment in een lawinebeschermingstunnel en raakt hij wonder boven wonder niet gewond. Ook buiten de tunnel zijn er geen gewonden gevallen. Claudio heeft alles gefilmd en zoals je in de video hieronder kunt zien, is dat behoorlijk bizar.

https://www.facebook.com/blick/videos/808220056293948/

Föhn zorgt voor chaos

Terwijl het zuiden van Zwitserland met een gigadump te verduren kreeg, woedde er in het noorden een föhn. Deze raasde dit weekend met windsnelheden van meer dan 190 km per uur door de skigebieden. De föhn heeft al voor behoorlijk wat chaos gezorgd. Op zaterdag werden drie boten uit een meer geslingerd en zijn meerdere bomen ontworteld. Er werd zelfs een (leeg) vliegtuig omhoog geslingerd. In de Skiregion Jungfraujoch konden meerdere liften om die reden niet draaien.

Hoog waterpeil

De vele neerslag heeft het waterpeil van meren en rivieren flink doen stijgen. Het water in het meer van Lugano steeg sinds vrijdag met maar liefst 25 cm. Er heerst momenteel een overstromingsgevaar van niveau 3.

Deel dit artikel:
Blijf op de hoogte!

Ontvang jij onze nieuwsbrief al?

 *
 *
Vul je e-mailadres in

Waar ben je naar op zoek?