Deze week vindt het Poederbaas Freeride Festival plaats in Kappl, een evenement dat in het teken staat van freeriden. Onderdeel hiervan is het NK Freeride. Gisteren zouden de kwalificaties gereden worden en vandaag de finale, maar vanwege de slechte weersomstandigheden bleef het bij een wedstrijddag. De nieuwe Nederlandse Kampioenen Freeriden zijn dus gekroond. Het waren uitdagende omstandigheden, maar het niveau bij de deelnemers lag hoog. Benieuwd wie er op het podium stonden?
Saharazand en moeilijke sneeuwcondities bij het NK Freeride
Gisteren was het eindelijk zover: het NK Freeride 2022. Het oorspronkelijke plan was om gisteren de kwalificaties te houden, gevolgd door de finales vandaag. Echter gooide Moeder Natuur flink roet in het eten. Of eigenlijk, zand… Er was zoveel Saharazand in Kappl naar beneden gekomen dat de sneeuwcondities verre van optimaal waren. Het was zelfs zo erg dat het nog de vraag was of de wedstrijd überhaupt door kon gaan. Toch gaf de Head of Safety groen licht en konden de 75 deelnemers van het NK Freeride om 11 uur van start gaan. Wel werd er besloten om maar één wedstrijddag te doen, dus gisteren werden meteen de winnaars gekroond. Het niveau lag hoog volgens de jury. De bekende namen lieten zien wat ze konden, maar ook nieuw en jong talent verraste de jury.
Winnaars NK Freeride – Man
Zowel de dames als de heren streden in twee categorieën: ski en snowboard. Er stonden een hoop bekende namen aan de start bij de heren, zoals de winnaar van de vorige edities Loic Isliker, maar ook nieuwe freeriders maakte hun opwachting. De jongste deelnemer ooit, Stijn van Est, verbaasde met zijn 15 jaar alle juryleden. Maar uiteindelijk kon er maar een de winnaar zijn. In de categorie Ski Man won Loic Isliker, gevolgd door Abel Pothoven op een tweede plek en Peer Aldenkamp op de derde plek. Op het snowboard won Casper Linders, met een tweede plek voor Sjoerd Remmelink en de derde voor Reindert Steenhoek. Een spannende strijd, want het verschil was nog geen 10 punten.
Winnaars NK Freeride – Vrouw
Ook bij de dames werd er een hoop spektakel getoond. Er stonden dan minder vrouwen aan start, het niveau was er niet minder om. Bij de top drie in de categorie Ski Vrouw zat slechts twee punten verschil tussen de nummer één en drie… Op de hoogste plaats eindigde Annika Pietersma met 68 punten, gevolgd door Susan Beks (67 punten) en Marije Kuiper met 66 punten. Kuiper komt uit de freestyle-wereld en wist de jury te verbazen met een paar toffe tricks. Bij de dames op het snowboard ging de winst naar Lisa van Haaster. Lotte Kavelaars en Frenneke Blokker eindigden op een tweede en derde plek. Ondanks de moeilijke omstandigheden kijkt de organisatie terug op een succesvol NK Freeride.