© Skiinformatie.nl

Snowboarder gered door helikopter in Lech

Een snowboarder is dinsdag met een helikopter en een touw gered uit het open terrein in het Oostenrijkse Lech, skigebied Ski Arlberg. Volgens de politie raakte de Amerikaan in paniek door de steile afdaling en kon hij niet meer verder.

De piste af

De snowboarder was rond het middaguur samen met een ervaren skiër onderweg vanaf het bergstation van de Steinmähderbahn richting het bergstation van de Rotschrofenbahn. Hierbij koos het tweetal voor het open terrein, over de ‘Melchertäli’. Door de steilte van het terrein raakte de snowboarder overweldigd en kon niet meer verder afdalen richting het dal. Zijn vriend belde de reddingsdiensten.

Gered door helikopter

De snowboarder werd uiteindelijk via een touw aan een helikopter gered en naar het bergstation van de Rotschrofenbahn gebracht. De skiër kon zonder problemen verder afdalen. Beide kwamen er zonder kleerscheuren vanaf, maar de snowboarder zal de volgende keer vast twee keer nadenken over een off-piste avontuur.

Ga nooit zonder de juiste kennis en juiste veiligheidsuitrusting off-piste. Bij voorkeur altijd met een gids!

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?