Vanaf vrijdag is het even gedaan met het mooie weer in Oostenrijk. Het weerbeeld wordt vanaf dan wisselvallig. Op zaterdag is lokaal meer dan 30 cm verse sneeuw mogelijk.
Sneeuw in Oostenrijk
Na een heerlijke week vol zon, gaat het weerbeeld in Oostenrijk vanaf vrijdag veranderen. De bewolking neemt toe en het zonnetje wordt langzaam verstoten. Op zaterdag gaat het flink sneeuwen in de meeste skigebieden. Lokaal wordt er meer dan 30 cm sneeuw verwacht. Ideaal voor iedereen die aankomend weekend op wintersport gaat, maar minder goed nieuws voor de mensen die weggaan. De kerstvakantie is dit weekend officieel voorbij en dat betekent dat veel wintersporters naar huis rijden. De verse sneeuw gaat waarschijnlijk voor flink wat verkeersdrukte zorgen.
Lage sneeuwvalgrens
De sneeuwvalgrens schommelt in Oostenrijk tussen de 400 en 600 meter hoogte. Dat betekent dat ook veel wintersportdorpen getrakteerd gaan worden op een vers wit laagje.
Overwegend zonnig in Frankrijk, Zwitserland en Italië
In Frankrijk, Zwitserland en Italië blijft het dit weekend overwegend zonnig en droog. In slechts een aantal skigebieden kan het licht gaan sneeuwen. In Noord-Italië kan het soms vrij kil zijn in de dalen, in combinatie met mist. Boven de 1300 meter is het wel zonnig.
Sneeuwval in cm
Benieuwd hoeveel sneeuw je per skigebied kunt verwachten? We zetten de verwachte sneeuwval volgens Bergfex voor je op een rijtje. Dit zijn de voorspellingen tot en met zondag.
Skigebied | Verwachte sneeuwval in cm |
Oostenrijk | |
Serfaus-Fiss-Ladis | 12 |
Zillertal Arena | 32 |
SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental | 18 |
Skicircus Saalbach Hinterglemm | 21 |
Obertauern | 21 |
Ischgl | 14 |
Sölden | 18 |
Kitzbühel – Kirchberg | 22 |
Ski Arlberg | 29 |
Kitzsteinhorn | 38 |
Katschberg | 9 |
Silvretta Montafon | 16 |
Heiligenblut – Grossglockner | 22 |
Pitztaler Gletscher | 21 |
Zwitserland | |
Laax | 11 |
Davos | 16 |
Duitsland | |
Garmisch-Classic | 16 |
Zugspitse | 23 |
Steinplatte (Reith im Winkl) | 24 |
Je ziet dat het nog geen hoeveelheden zijn zoals vorig jaar in januari, maar het begin is er!