Door de grote hoeveelheden verse sneeuw in de Alpen is op veel plekken voorzichtigheid geboden. In diverse regio’s zijn weerwaarschuwingen van kracht vanwege de gevaren die sneeuw met zich meebrengen. Met name in Zwitserland en Frankrijk zijn de omstandigheden zeer serieus. Ga je op korte termijn naar de Alpen, check dan de actuele weerssituatie.
Zeer groot gevaar voor lawines in Wallis
In Wallis is op diverse plekken sprake van een zeer grote kans op lawines. In Conthey-Fully en Monthey-Val d’Illiez is lawinegevaar schaal 4 van kracht, waarbij de kans lawinesituatie zeer kritiek is. De verse sneeuw die boven op de oude sneeuwlaag is gevallen zorgt, met name boven de 2200 meter, voor een instabiel sneeuwdek.
In dit gedeelte van Zwitserland geldt (tot vanavond 21.00 uur) voor de verse sneeuw een waarschuwingsniveau van 2 boven de 800 meter. Er moet met name rekening worden gehouden met gladheid en met sneeuw bedekte wegen.
Lees ook: Sneeuwdump in de Alpen: deze webcams van het woeste sneeuwspektakel wil je zien

Risico op sneeuw, gladheid en lawines
In grote delen van de Franse Alpen, in onder andere de departementen Hautes-Alpes, Alpes-de-Haute-Provence en Alpes-Maritimes, geldt een gele weerswaarschuwing (dat is 2 op een schaal van 4) van Météo France vanwege het risico op sneeuw, gladheid en lawines. Voorzichtigheid is geboden voor wie hier onderweg is.
In de Hautes-Alpes veroorzaakte deze sneeuwval geen grote problemen op het wegennet van het departement. “Automobilisten ondervonden slechts enkele problemen op de Col du Lautaret”, vertelde de prefectuur Hautes-Alpes aan France 3 Provence-Alpes.
Serieuze lawinesituatie in de zuidelijke Franse Alpen
De lawinesituatie in de Franse Alpen is serieus. Overal is niveau 3 van kracht en op veel plekken zelfs niveau 4. Meteofrance heeft ook voor het massief Haut Var-Haut Verdon op de grens van de departement Alpes-Maritimes en Alpes-de-Haute-Provence in het zuiden van de Franse Alpen een serieuze lawinewaarschuwing afgegeven voor vandaag. Dit waarschuwingsniveau betekent dat er plaatselijke lawines mogelijk zijn, in verband met recente sneeuwval en wind op grotere hoogte. In de Vogezen en Jura valt de sneeuw vanaf een hoogte van 600 meter, vanaf 800 m hoogte in het Centraal Massief en de Alpen, en vanaf 1000 tot 1200 m hoogte in de Pyreneeën.












