© Skiinformatie.nl

VIDEO: Sneeuwdrifters ploegen piste om in Zuid-Duitsland

Zodra er verse sneeuw ligt, scheuren er getunede auto’s over de hoogste panoramaweg van Duitsland. Ze razen door de bochten van de Rossfeld Panoramastraße en mijden zelfs de geprepareerde skipistes niet, tot grote ergernis van de lokale ondernemers. De politie beschikt niet over voldoende personeel om meer controles uit te voeren. Men snakt naar een betere handhaving en strengere regels.

Problemen met ‘drifters’

Skiliftbeheerder Josef Schaupp van skigebied Rossfeld in het Berchtesgadener Land is nog altijd geïrriteerd. In de eerste week van januari vernielden automobilisten een skipiste. Op en rond de Rossfeld Panoramastraße zorgen ‘drifters’ voortdurend voor problemen: jongeren die met volle vaart door de bochten rijden en hun auto om hun eigen as laten slippen. Ze komen vooral graag als er verse sneeuw ligt en laten daarbij de pistes niet links liggen. Vanaf een parkeerplaats, waarvandaan je zo de piste op skiet, reden ze de onverlaten de piste op. Na een paar meter kwamen ze al vast te zitten in de sneeuw.

Omgeploegde piste

Vervolgens gebruikten ze pistepalen, roosters en scheppen uit een kleine hut aan de rand van de piste. Daarnaast had iemand een sneeuwruimer meegenomen van een skihut twee kilometer verderop. Dit alles vermoedelijk om de auto weer vrij te krijgen. De volgende ochtend lag al dat materiaal verspreid over de piste. Voor Schaupp is dit niet alleen zeer vervelend, maar ook schadelijk voor de dagelijkse bedrijfsvoering: “Het leek hier wel een akker. Je kon er niet eens overheen lopen. Vervolgens hebben we de sneeuw vervangen en vernieuwd, en dat allemaal ten tijde dat de piste al open had moeten zijn. Tot tien uur waren we bezig.”

De politie doet op alle mogelijke manieren onderzoek, maar Schaupp gelooft niet dat het een ongeluk was. Want het is niet de eerste keer dat er auto’s op zijn skipiste rijden. Dit is alleen al in het afgelopen jaar vijf of zes keer gebeurd.

Gasten blijven weg uit angst voor ongelukken

Ook Christoph Planck, de eigenaar van de nabijgelegen skihut Rossfeld, steekt zijn ergernis niet onder stoelen of banken. Sommige gasten denken er tegenwoordig wel twee keer over na om bij verse sneeuw naar Rossfeld te komen. Ze zijn bang dat er een te hard rijdende auto op hen afkomt en zijn auto dwars in de bocht parkeert. Uit feiten blijkt dat ongelukken bij Rossfeld vaak veroorzaakt worden door drifters. Vanuit zijn hut wijst Planck naar een brede bocht met direct daaronder een parkeerplaats. Na de bocht volgt een lang recht stuk: nog zo’n plek waar coureurs van dromen. Planck heeft al bij twee ongevallen eerste hulp moeten verlenen. “Het zijn beelden die je niet zomaar uit je hoofd krijgt”, zegt hij droogjes.

De politie heeft onvoldoende capaciteit

Doet de politie wel genoeg om deze taferelen te voorkomen? Ja, zeggen huttenwaard Planck en skiliftbeheerder Schaupp. Bij een melding komen de agenten ter plaatse. Eén dag voor Kerstmis kregen er in Rossfeld bijvoorbeeld 28 mensen een gebiedsverbod. “Als het voor ons mogelijk is en als we de capaciteit hebben, dan voeren we controles uit, ook zonder aanleiding”, zegt politieagent Daniela Schlaffer. De politie kan echter niet elke dag de route controleren. Eén ding is zeker: de controles, uitzettingen en boetes die tot nu toe zijn uitgevoerd, zijn niet voldoende om het probleem onder controle te krijgen. In de beleving van de betrokkenen neemt het aantal gevallen zelfs toe. Sommigen in de omgeving pleiten nu voor strengere maatregelen: bijvoorbeeld verkeersdrempels of een nachtelijke afsluiting vanaf 21.00 uur.

Deel dit artikel:
Blijf op de hoogte!

Ontvang jij onze nieuwsbrief al?

 *
 *
Vul je e-mailadres in

Waar ben je naar op zoek?