Sneeuwupdate 28/10/2025: skigebieden worden witter en witter

De laatste week van oktober begint met een heerlijk wintergevoel in de Alpen! Gisteren bracht een koufront opnieuw verse sneeuw naar de regio’s en de bergen gaan nu gehuld onder een witte deken. Dit keer viel de meeste sneeuw aan de west- en noordkant van de Alpenhoofdkam, met een sneeuwgrens die op sommige plekken zelfs onder de 1000 meter daalde. Tijd voor een kort overzicht van de sneeuw en prachtige beelden die de webcams ons bieden!

Sneeuw tot in de dalen

Een krachtige noordwestenwind zorgde voor de aanvoer van koude, vochtige lucht uit het noorden, wat leidde tot een flinke sneeuwval. De Franse Alpen kregen opnieuw het meeste van de sneeuw, maar deze keer profiteerden ook Oostenrijk, Zwitserland, Italië en de Duitse Alpen van de sneeuwbuien. In de vroege ochtend kan er nog wat lichte sneeuw vallen (sneeuwgrens tussen 900 en 1200 meter), maar de zon breekt al snel door zodra het hogedrukgebied de overhand krijgt.

Geniet van de sneeuw, nu het nog kan!

De komende dagen wordt het weer milder, dus geniet nog even van de sneeuw en de frisse, winterse sfeer in de Alpen. Dit is waarschijnlijk de laatste kans om de eerste sneeuw van het seizoen te ervaren voordat de zachte lucht zich weer aandiend. Kijk voor de mooiste plaatjes en sneeuwupdates op de webcams van de Alpen! Ook hebben we een aantal beelden live uit de skigebieden gevonden op social media.

Lees ook: Witte start van de week: weer een dik pak sneeuw

ac_unit

Schrijf je in voor de Skiinformatie nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van het laatste nieuws op wintersportgebied, weersvoorspellingen, live-updates uit de skigebieden en nog veel meer? Schrijf je nu in!

››› Inschrijven voor de nieuwsbrief!

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?