© Skiinformatie.nl

Oostenrijk ongekend populair: 16,5 miljoen Europeanen plannen wintersportvakantie

Ondanks economische uitdagingen blijft de reislust van Europeanen onverminderd hoog. Uit een recente studie van Österreich Werbung blijkt dat Oostenrijk in de winter van 2025/2026 een toename van het aantal bezoekers kan verwachten. Circa 16,5 miljoen mensen uit de tien belangrijkste Europese markten plannen een wintervakantie in het Alpenland. Het totale aantal verwachte gasten wereldwijd ligt zelfs op 20,8 miljoen, wat een stijging van 0,9% is ten opzichte van vorig jaar.

Oostenrijk zeer populair

Deze cijfers stammen uit een onderzoek van Österreich Werbung waarbij 10.000 mensen in Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Nederland, België, Denemarken, Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Polen en Tsjechië zijn ondervraagd. Dat Oostenrijk een hele goede reputatie als bestemming voor een vakantie in de winter heeft, wordt bevestigd door 40% van de ondervraagde gasten, die het land boven Frankrijk en Italië plaatsen. Deze reputatie wordt verder versterkt door de resultaten van de studie: ondanks de inflatie en de economische onzekerheid, is het vertrouwen in reizen nog altijd sterk. De meerderheid van de respondenten is van plan om een vakantie in de winter te boeken, met een stijging van de belangstelling vanuit Duitsland, Zwitserland, Tsjechië en Groot-Brittannië.

Oostenrijk als een jaarbestemming

Aangezien 86% van de wintergasten ook in andere seizoenen terugkomt, wordt Oostenrijk steeds meer gezien als een jaarbestemming. Dit biedt een solide basis voor de toeristische sector, die zich naast de winterseizoenen ook in de zomer, lente en herfst richt op toerisme.

Minder behoefte om te besparen

Interessant is de daling in de wens om te besparen: slechts 12% van de ondervraagden geeft aan de uitgaven te willen verminderen. Voor de rest van de ondervraagden geldt dit dus niet, wat een goed teken is voor de economie van de wintersportregio’s. De gasten zijn bereid om goed uit te geven, wat belangrijk is voor de waardecreatie in de toeristische sector. Oostenrijk biedt het beste prijs-kwaliteitverhouding volgens 40% van de ondervraagden, ver boven Frankrijk en Italië.

Toekomstige uitdagingen

Hoewel de boekingssituatie voor de komende winter positief is, blijft flexibiliteit nodig. De economische uitdagingen en marktomstandigheden vragen van Oostenrijkse toeristische bedrijven aanpassingsvermogen. De overheid ondersteunt de sector met maatregelen zoals de nieuwe seizoensverordening, die zorgt voor meer stabiliteit en zekerheid voor werkgelegenheid en de langetermijnplanning van bedrijven.

Lees ook: Waarschuwing voor wintersporters: populaire vakantiehuizen in Oostenrijk bijna volgeboekt

Verwachting: een sterke winter voor Oostenrijk

De prognoses voor de komende winter wijzen erop dat Oostenrijk een bijzonder sterk seizoen tegemoet gaat. Met een gestage stijging van de belangstelling en een solide uitgaventrend onder de gasten, blijft Oostenrijk voor velen de nummer één keuze voor een wintervakantie in Europa.

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?