Komt er nog meer verse sneeuw of was dit het?

De Alpen trappen de week af met een frisse winterprik. Dankzij het koufront zakte de sneeuwgrens naar zo’n 1200–1300 meter en kleurden zelfs enkele dorpen wit. Ten noorden van de Alpenhoofdkam blijft het aanvankelijk onstabiel met perioden van neerslag, terwijl het in de Zuidalpen geregeld opklaart en de zon zich vaker laat zien. Het contrast binnen de bergketen is dus groot: noord nog even winters, zuid al snel vriendelijk.

Sneeuw en sneeuwgrens

Aan de noordkant van de Alpen valt vandaag lokaal nog 10–20 centimeter verse sneeuw, denk hierbij aan Zwitserland en Oostenrijk. De winterse fase is echter kort. De sneeuwgrens kruipt van ongeveer 1300 meter in de ochtend omhoog naar 1700–2000 meter later op de dag, waardoor lagere dalen hun witte laag snel weer verliezen. Boven de 2000 meter blijft het tijdelijk winters, maar natte sneeuwbuien liggen in de loop van de middag op de loer.

Wind en temperatuur

Op hoogte staat een stevige noordwestenwind met aan de hoofdkam uitschieters tot stormachtig, wat het zicht en de gevoelstemperatuur flink beïnvloedt. Dinsdag schuift de kern van hogedruk richting het noordoosten en neemt de wind merkbaar af. De lucht droogt uit, de nulgradengrens klimt, en vooral op de zongevoelige hellingen wordt het in de middag duidelijk zachter.

Vooruitzicht

Vanaf woensdag krijgt hogedruk meer grip, maar ten noorden van de hoofdkam blijven restanten van storingen rondcirkelen met nu en dan wat neerslag. Donderdag volgt een zwakke frontpassage met dichte bewolking en lokaal buien. De temperaturen lopen verder op en daarmee stijgt ook de sneeuwgrens, waardoor het verse laagje op veel plekken snel slinkt. In Frankrijk en Italië is het deze week vaak zonnig en droog; ook in Ticino, Zuid-Tirol en de zuidkant van Oostenrijk is de kans op langere zonnige perioden groot.

Het is voorlopig dus even gedaan met de verse sneeuw in de Alpen, maar we houden het uiteraard goed in de gaten voor je!

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?