Oud en nieuw vieren in de Alpen is een bijzondere belevenis. Prachtig siervuurwerk en witte bergen op de achtergrond, het kan bijna niet beter! Vier jij dit jaar oud en nieuw in het Kleinwalsertal in Oostenrijk? Dan kun je maar beter geen vuurwerk kopen. De burgemeester roept iedereen op om bewust met de natuur om te gaan en daar hoort vuurwerk niet bij.
Kleinwalsertal vuurwerkvrij
Burgemeester Andi Haid en Kleinwalsertal Tourismus roepen iedereen op om deze jaarwisseling geen vuurwerk af te steken. Niet omdat ze de knallen niet weten te waarderen, maar omdat het beter is voor mens, dier en milieu.
Milieuvervuiling
Vuurwerk zorgt vooral voor milieuvervuiling. Boeren kunnen bijvoorbeeld niet meer alles uit hun land verwijderen, nadat de sneeuw in het voorjaar is weggesmolten. Daarnaast melden de jagers dat de dieren van schrik vijf dagen lang niet komen opdagen om bijgevoederd te worden. Dat is natuurlijk best wel heftig, aangezien er in de wintermaanden bijna geen voedsel te vinden is.
Volgend jaar een verbod
Er is nog geen officieel verbod op het vuurwerk, maar dat komt er wel als het aan de burgemeester en het toerismebureau ligt. Het is slechts een aantal minuten genieten van een mooi spektakel, daarna is er alleen nog rook en damp. Volgens een woordvoerder kan het geld dat aan vuurwerk wordt besteed, veel nuttiger worden gebruikt.












