Ribbels ski

Genoeg sneeuw, maar geen skiërs: skigebied Hintertuxer Gletscher ligt tijdelijk stil

Het klinkt tegenstrijdig: een dikke sneeuwlaag van 65 centimeter op de Hintertuxer Gletscher, maar geen enkele skiër op de piste. Ondanks de winterse omstandigheden ligt het zomerskiseizoen daar deze augustus stil. De reden? Te weinig animo van skiteams en toeristen.

Skiseizoen gepauzeerd ondanks sneeuwval

“Er zijn in augustus geen trainingsgroepen of skischolen actief en de vraag van individuele skiërs is gewoon te laag,” aldus Matthias Dengg, directeur van de Tuxer Gletscherbahnen. “Daarom hebben we net als vorig jaar besloten om het skiseizoen tijdelijk stop te zetten, los van de weersomstandigheden. Deze adempauze komt ook de gletsjer ten goede.”

Lees ook: zomerstop voor Hintertuxer Gletscher (2024)

Tot 65 cm sneeuw op 3250 meter hoogte

Hoewel het in juli nog flink gesneeuwd heeft op het hoogste punt van het skigebied (3250 meter), staan de stoeltjes- en sleepliften op de Hintertuxer Gletscher nu stil. Toch blijft de gletsjer bereikbaar: de Gletscherbus blijft dagelijks draaien en brengt bezoekers naar boven voor andere activiteiten.

Snowtubing in plaats van skiën

Wie toch de sneeuw wil beleven, kan op 3250 meter terecht voor snowtubing: een spectaculaire glijbaan op een dikke laag verse sneeuw. Ook het beroemde Natureispalast is geopend voor bezoekers. Iets lager, bij het Tuxer Fernerhaus op 2660 meter, ligt momenteel zo’n 45 centimeter sneeuw. Volgens Dengg is dat niet uitzonderlijk: “Het komt in de zomer regelmatig voor dat er zelfs tot in het dal sneeuw valt.”

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?