Geblokkeerde weg naar Franse skigebieden dit weekend alweer open

Heel goed nieuws voor wintersporters die naar de Tarentaise op wintersport gaan. De door rotsblokken geblokkeerde weg richting grote skigebieden zoals Les 3 Vallées, Paradiski en Espace Killy, gaat tegen alle verwachting in vrijdagmiddag alweer open met één of twee rijbanen. Dat is bekendgemaakt in een persconferentie op woensdagavond.

Lees nu de update van vrijdag: weg naar Franse skigebieden weer volledig open

Heropening N90

Afgelopen zaterdag kwamen twee gigantische rotsblokken terecht op de N90 bij Moûtiers. Dat is de weg naar onder andere Val Thorens, La Plagne en Tignes. Een verkeerschaos ontstond en vele automobilisten moesten de nacht van zaterdag op zondag zelfs doorbrengen in noodopvangcentra. Sindsdien is de situatie op de weg verbeterd en zijn de skigebieden weer bereikbaar. Maar, wel slechts via twee rijbanen in plaats van vier. De weg die normaal gesproken terug van de skigebieden leidt, wordt nu gedeeld door het verkeer in beide richtingen. Er zijn twee rijbanen in elke richting, er is een tweebaans weg die door de Ponserand tunnel gaat vanaf de skigebieden, deze is nu in gebruik. De twee rijbanen bergopwaarts naar de skigebieden is nog volledig afgesloten. De capaciteit is momenteel dus maar 50% van en naar de skigebieden. Gelukkig staat er een volledige of gedeeltelijke heropening gepland, een week voor de start van de voorjaarsvakantie.

Lees ook: twee enorme rotsblokken op route naar Franse skigebieden

Persconferentie

Gisteravond was er een persconferentie waarin belangrijke zaken rondom deze situatie besproken werden. Hierin werd aangekondigd dat de heropening van de weg vrijdagmiddag om 12.00 uur staat te gebeuren. Dit is in ieder geval het streven! Of één of twee rijstroken bergopwaarts weer opengaan, dat is nog de vraag. Hierop komt vanavond een definitief antwoord.

Wintersporters normaal richting de skigebieden

De capaciteit wordt dus in ieder geval verhoogd waardoor de wintersporters vanaf vrijdag weer makkelijker richting de skigebieden kunnen rijden. Natuurlijk zal het op piekmomenten dan ook druk zijn, maar niet zo druk als afgelopen weekend. Voor Nederlanders begint de voorjaarsvakantie pas een week later, maar komend weekend heeft Frankrijk ook al februarivakantie en is het eigenlijk een must dat de weg open is.

Deel dit artikel:
Blijf op de hoogte!

Ontvang jij onze nieuwsbrief al?

 *
 *
Vul je e-mailadres in

Waar ben je naar op zoek?