© Skiinformatie.nl

Bovengemiddeld veel ongelukken bij toerskiërs in Oostenrijk

De afgelopen winter zijn er in Oostenrijk opvallend veel gewonden gevallen bij het toerskiën. Dat meldt de Alpenpolitie na het opmaken van de balans voor seizoen 2021/2022. Erg verrast zijn ze niet, want ze melden ook dat er vanwege de coronabeperkingen meer wintersporters zijn gaan toerskiën dan voor de pandemie. Niet zo gek dus dat er ook meer gewonden zijn gevallen.

Aantal gewonden ruim boven gemiddeld

In skiseizoen 2021/2022 kwamen in Oostenrijk 23 mensen om het leven buiten de pistes en raakten bijna 700 mensen gewond. Zeker het aantal gewonden komt ruim boven het gemiddelde uit. Over de afgelopen 10 jaar ligt het gemiddelde aantal mensen dat buiten de pistes gewond raakt, rond de 500. Afgelopen seizoen waren dat er dus bijna 200 meer. Het gemiddeld aantal mensen dat overlijdt buiten de gezekerde pistes ligt over de afgelopen 10 jaar op 22, dus daarin wijkt afgelopen winter niet zoveel af. Het aantal gewonden op de pistes kwam in 2021/2022 uit op 3863 mensen, het aantal doden op 29. Dat is ongeveer zoals het voor corona was.

Vanwege lockdown gingen veel mensen buiten de pistes op pad

De afgelopen jaren hebben de skigebieden veel te maken gehad met beperkingen vanwege het coronavirus. Zeker in winter 2020/2021, toen veel liften een groot deel van het seizoen dicht zijn geweest. Mede hierdoor maakten veel locals de overstap van skiën naar toerskiën, zodat ze zonder gebruik van de liften toch konden wintersporten. Hans Ebner, hoofd van de Alpenpolitie, meldde aan de ORF dat er een aanzienlijke toename is te zien van het aantal ongevallen bij toerskiërs.

Veel gecompliceerde verwondingen

De ziekenhuizen hadden het dus weer druk in skiseizoen 2021/2022. Het aantal meldingen was duidelijk hoger ten opzichte van seizoen 2019/2020 en 2020/2021 meldde Manfred Mittermair, hoofd van de spoedeisende hulp in het ziekenhuis van Schwarzach. Er waren een aantal piekmomenten met veel helikopterlandingen en ook kregen ze regelmatig te maken met ernstige en gecompliceerde verwondingen. Op de piekdagen kwamen 150 gewonden binnen bij het ziekenhuis in Schwarzach.

Deel dit artikel:
Blijf op de hoogte!

Ontvang jij onze nieuwsbrief al?

 *
 *
Vul je e-mailadres in

Waar ben je naar op zoek?