Alpen in het teken van sneeuwval en er komt nog veel meer

Het sneeuwt op dit moment volle bak in de Alpen en dat gaat de komende dagen nog wel even door. Zowel in Oostenrijk als Frankrijk blijft het de komende dagen flink sneeuwen en kan er gerekend worden op perfecte condities op de pistes. Zelf is een deel van ons team aanwezig in Val Thorens, waar het erg winters is vandaag. Niet alleen in Val Thorens is het raak, want in meerdere gebieden is het vandaag een winterse belevenis.

De sneeuwgrens begon vanmorgen vrij hoog, maar die zien wij gedurende de dag naar beneden dalen. Heerlijk, want naar verwachting gaan ook de dorpen op een hoogte van 500 meter voorzien worden van verse poedersneeuw. De komende periode gaat volgens verschillende meteorologen winters blijven, waardoor veel skigebieden de deuren succesvol kunnen gaan openen. Eindelijk een keer geen spanningen aan het begin van december! Ook wel eens lekker toch?

SkigebiedHoeveelheid sneeuw komende week
Oostenrijk
Zell am See – Kaprun65 cm
Mayrhofen44 cm
Fügen55 cm
Serfaus – Fiss – Ladis45 cm
Obertauern40 cm
Saalbach Hinterglemm45 cm
Leogang45 cm
Zillertal Arena45 cm
Frankrijk
Avoriaz55 cm
Chatel34 cm
Chamonix50 cm
Les Gets29 cm
La Plagne30 cm
Les Arcs30 cm
Tignes35 cm
Val d’Isere35 cm

 

Morgen droger maar erg koud

Morgen houdt het op veel plekken in de Alpen op met sneeuwen en is er kans voor de zon om door te breken. Het blijft wel enorm koud, waardoor de sneeuwkanonnen op volle toeren kunnen draaien. Temperaturen waar rekening mee gehouden moet worden is tussen de -5 en -10 graden op een hoogte van 2.000 meter. In de loop van de week gaat het wederom sneeuwen en dat lijkt nog veel meer sneeuw te worden!

 

Foto’s vanuit de Alpen

Neuchatel

Je déclare ouverte la saison de ski ! Et il neige ! ?❄️? #cestpartipour1tour #hiver #neige #valdisere #ski #demainilferabeau

A post shared by Géraldine Deleage (@geraldine_deleage) on

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?