Monteur valt van liftpaal bij werkzaamheden

Op de Untersberg bei Grödig is woensdag een monteur van een liftpaal gevallen. Hij gleed uit en raakte zwaargewond. Het was lastig om hem te bergen met de helikopter.

Vernieuwing

In veel skigebieden wordt hard gewerkt om de liften weer topfit te krijgen voor het winterseizoen. Ook op de Untersberg is dat het geval, waar op dit moment de lift vernieuwd wordt. Er komen twee nieuwe gondels te hangen en de twee oude worden eraf gehaald. De eerste nieuwe gondel hangt al. Tijdens de voorbereiding voor het ophangen van de tweede gondel gebeurde het ongeluk.

Oorzaak

Op dit moment lijkt het erop dat het bij het ongeluk gaat om een fout van de monteur.”Bij de tweede liftpaal had de monteur bovenin zijn eigen zekering losgemaakt omdat hij van positie wilde wisselen”, vertelt CEO Winfried Wagner tegen ORF. Hij gleed uit op een trede, waarop hij naar beneden viel en landde op een betonnen sokkel. De precieze oorzaak wordt nog onderzocht door de politie, de verzekering en de bergredding.

Ziekenhuis

Met een helikopter werd de monteur naar het ziekenhuis gevlogen in Salzburg. De ongelukkige zou een 31-jarige man uit Beieren zijn. Hij liep meerdere botbreuken op, maar zou aanspreekbaar geweest zijn. Een tweede monteur, die ook aan het werk was in de liftpaal wordt nog gehoord.

 

Untersberg

Op de Untersberg vind je een klein skigebied, met maar één piste van 7,5 kilometer lang. Die piste vind je op 20 minuten lopen van het bergstation van de Untersbergbahn. Het gebied wordt veel bezocht door toerskiërs, die op eigen kracht omhoog lopen.

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?