© Skiinformatie.nl

Man in Ischgl betrapt met honderden euro’s aan vals geld

Een 32-jarige man uit Luxemburg is zondagavond in Ischgl betrapt toen hij probeerde te betalen met vals geld. Rond 20:30 uur werd de politie ingeschakeld door een horecagelegenheid waar de man met vervalste 50-eurobiljetten zijn rekening wilde voldoen. Agenten kwamen ter plaatse, hielden de verdachte aan en startten een onderzoek.

300 euro aan vals geld bij zich

Tijdens het afrekenen in het restaurant, ontdekte de politie dat de man in totaal € 300 aan valse biljetten bij zich had. Omdat er werd vermoed dat hij over meer vals geld beschikte, gaf de officier van justitie opdracht om zijn accommodatie te doorzoeken. Bij de huiszoeking trof de politie nog eens 1250 euro aan in vervalste biljetten.

Schuld bekend

Tijdens het verhoor bekende de verdachte schuld. Hij gaf toe dat hij bewust met de vervalste biljetten had betaald, maar het is nog onduidelijk waar hij ze vandaan heeft. De politie onderzoekt of hij mogelijk deel uitmaakt van een grotere bende die valse bankbiljetten in omloop brengt.

Aangeklaagd

Na afronding van het onderzoek zal de Luxemburger worden aangeklaagd bij het Openbaar Ministerie in Innsbruck. Het wintersportdorp Ischgl trekt jaarlijks veel toeristen, en dit soort incidenten komt sporadisch voor. Lokale autoriteiten blijven alert op criminele activiteiten en waarschuwen ondernemers om goed op te letten bij contante betalingen.

Lees meer:

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?