Files horen er helaas bij op zaterdagen in de zomervakantie. Om de overlast zo te verminderen geldt er ook dit jaar weer een verbod voor vrachtwagens op de zaterdagen in juli in augustus. Vrachtwagens mogen dan op verschillende wegen in het land niet rijden tussen 10.00u en 15.00u.
Ook op provinciale wegen zoals de Lofer- en Fernpass geldt het verbod, maar dan al vanaf 08.00u. Toch kan het zijn dat je nog wat vrachtwagens tegenkomt, want niet alle vrachtwagenchauffeurs houden zich aan het verbod, dus de politie controleert streng. Overigens zijn er enkele vrachtwagens die een ontheffing hebben.
Zoals het verleden ons leert blijven files bestaan, dus zorg ervoor dat je altijd genoeg te eten en te drinken mee hebt. En sta je vast? Maak het dan gezellig met de buren in de file.