Skirek met ski's

© skiinformatie.nl

Ski’s vaak onvindbaar na een avondje après-skiën

Nadat je je laatste afdaling hebt geskied, duik je meteen de après-ski in. Ski’s in het rek, biertje in de hand en dansen maar. Na 5 bier voel je je skischoenen niet meer en na 10 bier en 5 Schnaps ga je zonder ski’s naar huis. De volgende dag denk je dat ze gestolen zijn, maar is dat ook zo?

In Oostenrijk worden jaarlijks 4000 meldingen gedaan van skidiefstal. Het gaat hierbij om gestolen ski’s en snowboards. In veel gevallen is de uitrusting alleen helemaal niet gestolen, maar is deze na een avondje après-skiën niet meer terug te vinden.

Kwijt of diefstal?

Helaas wordt er regelmatig gestolen in de skigebieden. Toch blijkt uit onderzoek dat het niet altijd gaat om diefstal, maar dat veel mensen hun ski’s ook gewoon kwijtraken. Vervolgens doen ze niet de moeite om te herinneren wat voor ski’s ze ook al weer waar hadden neergezet en wordt er melding van diefstal gedaan.

Vooral in grote skigebieden

Het zal je vast niet verbazen, maar de meeste meldingen van diefstal worden gedaan in grote en populaire skigebieden. Volgens verzekeringsmaatschappij Axa, is er in de periode 2008 – 2019 het meest gejat in Davos, Engelberg en Ischgl. Vooral in het centrum van Ischgl worden veel ski’s meegenomen. Veel mensen zetten ondanks deze feiten, toch de ski’s gewoon in het rek.

Lees ook: tips om skidiefstal tegen te gaan

Afname

Gelukkig neemt het aantal meldingen van skidiefstal wel af. In 2009 werden er in Oostenrijk 5379 meldingen gedaan en nu ligt dat aantal op 4000. Het merendeel van de diefstallen vindt plaats in Tirol.

Ook in Ischgl neemt het aantal skidiefstallen af. Veel mensen huren daar tegenwoordig hun ski’s en ook de regel ‘niet meer op skischoenen vanaf 18.00 uur’ heeft daaraan bijgedragen. Mensen ruimen de ski’s eerst op in de accommodatie, voordat ze naar de après-ski gaan. Ook is er veel geïnvesteerd in skidepots en kluisjes.

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?