47 Belgische kinderen ontsnappen aan drama in Oostenrijk

In de plaats Großarl in het Salzburgerland heeft bijna een enorm drama plaatsgevonden. Toen een buschauffeur zijn bus wilde parkeren gleed de achterkant van de weg af en dreigde de bus een 250 meter diepe helling af te glijden. In de bus zaten op dat moment 47 kinderen die massaal naar de andere kant van de bus werden verplaatst om zo het gewicht te verplaatsen.

In afwachting van de brandweer bungelde de bus op het randje van de helling. “Toen er opgemerkt werd dat er een gevaarlijke situatie was ontstaan kregen alle kinderen de taak om rustig te blijven en aan de andere kant van de bus te gaan zitten. Als de kinderen uit de bus waren gestapt was de bus sowieso naar beneden gegleden en hadden de gevolgen verschrikkelijk kunnen zijn,” aldus brandweercommandant Josef Prommegger.

Na twintig hele spannende minuten konden de kinderen er veilig uitgehaald worden. Drie uur later was de bus weer helemaal op de weg gezet en kon deze weer gaan rijden. De brandweer heeft laten weten dat het met de kinderen goed gaat en dat zij in de middag gewoon zijn gaan skiën.

Deel dit artikel:

Waar ben je naar op zoek?