Op zaterdag beklimmen meer dan 2000 deelnemers uit 37 landen de beroemde Bergisel-schanze in Innsbruck tijdens het Red Bull 400. Het evenement, dat zichzelf promoot als “de zwaarste 400 meter ter wereld”, daagt deelnemers uit om in één keer 400 meter omhoog te rennen met een gemiddelde helling van 75% en een hoogteverschil van 130 meter. De snelste tijden liggen rond de drie minuten en wie op de top komt, weet dat het een unieke ervaring is.
Extreme inspanning
Volgens oud-biathleet Dominik Landertinger is het geen gewone wedstrijd: “Aan het einde kruip je bijna op handen en knieën.” Met een hartslag tot 190 en een lactaat van 16 mmol/L ervaren ook recreatieve sporters extreme inspanning. Toch gaat het voor de meesten niet alleen om prestatie: het gaat om sfeer, teamgevoel en het bijzondere van een steile, korte race in plaats van kilometers rechtuit.
Bekende gezichten en lokale teams
Ook klimmer Jakob Schubert en rodelaar Hannah Prock benadrukken dat het evenement vooral leuk en sociaal is. Schubert: “Ik hoor bij de massa, niet de top,” en Prock: “In een estafette meet je jezelf en ontmoet je veel mensen.” Net als zij nemen veel lokale teams deel, waaronder de brandweer, politie en berg- en waterredding, vaak volledig in uitrusting. Vorig jaar waren er alleen al 57 brandweerestafettes.
Extreme evenementen in Tirol
De Red Bull 400 past in een rij van extreme evenementen in Tirol, zoals de Innsbruckathlon met 2100 deelnemers over 5 of 10 kilometer door de stad Innsbruck, en de xletix Challenge in Kühtai, waar 4000 deelnemers door modder kruipen en over obstakels klimmen. Bij dit soort events draait het om uitdaging, fun en een flinke portie adrenaline.















